מהי SAP C4C ?

תמונת נושא עבור מהי SAP C4C ?

מהי SAP C4C – Cloud for Customer  בצורה חכמה מבית SAP

הקדמה:

בעידן המתקדם ביותר מנהלי חברות ואנשי עסקים רבים מנהלים את העסק דרך הנייד, חברת SAP הבינה שמדובר במגמה שהולכת ומתחזקת בעידן שבו הזמינות שלנו ללקוחות שוברת שיאים כל הזמן.
מסיבות של נוחות וזמינות כאשר רוב המשימות שמנוהלות דרך המכשירים הניידים מתייחסים לניהול המכירות ויעדי החברה וניהול לוחות זמנים של פגישות, יעדים ועוד.

חברת SAP מייצרת פתרונות תוכנה לניהול העסק בצורה חכמה כגון חשבונית דיגיטלית, תוכנה להנהלת חשבונות ועוד מגוון פתרונות שהחדש ביותר נקרא SAP C4C או לחלופין רק C4C מתייחס לניהול המכירות של העסק בצורה פשוטה מהמכשיר הנייד תוך שימוש בכל הפרמטרים החשובים ביותר בעולם המכירות, ניהול הלידים, ניהול יומן, יעדי מכירות, סגירות, לקוחות חמים לעסקה, לידים נכנסים, המערכת תוכננה במטרה לייצר גידול במכירות של העסק ע"י נגישות גבוהה למכשירים ניידים מה שמאפשר לנהל את המכירות מכל מקום ובכול זמן.

למי המערכת מיועדת:

מערכת SAP C4C מתמקדת בכל אנשי המפתח של החברה או הארגון הנוגעים בתחום המכירות שבה:

1.מנהלי חברות-shutterstock_264652955

כמנהל חברה לא מעט אתה מעורב בעסקאות גדולות עם לקוחות אסטרטגיים. ניתן להגדיר במערכת רמת ניהול למנכ"ל החברה מה שמאפשר לו לקבל אינפורמציה רחבה על מערך המכירות המונה לדוגמה 30 אנשי מכירות ומנהל צוות ועוד.

בנוסף מערכת לניהול המכירות מאפשרת למנכ"ל להתעדכן בזמן אמת על פרטי עסקה מסוימת כגון, אך הוא הגיע לחברה מליד קר או ליד נכנס, מה האינטראקציות שהתרחשו עד השלב הנוכחי, הצעת מחיר שנשלחה, באיזה שלב המשא ומתן עומד ועוד פרטים.

2.סמנכ"ל שיווק ומכירות-

גם פה ישנן לא מעט חברות שמפקידות את כל ניהול מערך המכירות בידיים של איש מפתח המיומן לזה, המערכת מאפשרת לו לתת הנחות מסוימות לאיש שטח, או ביקורת, להכניס הערות שיכולות לסגור עסקה ולפרגן ברמה צוותית.

3.מנהלי צוות מכירות-

המערכת מאפשר למנהל המכירות להיות תמיד עם אצבע על הדופק ולבקר את המתרחש בצוות, לדחוף קדימה לעמידה ביעדים, להציב יעדי מכירות לכל איש מכירות, לוודא שלא נופלים לידים בין הכסאות ועוד מגוון שלם של יתרונות.

4.איש מכירות-

אפשר לציין שהמערכת בעיקר יכולה לשפר לאיש המכירות את הביצועים בצורה פשוטה ובארצות הברית לאחר מדגם גילו שהיא מגדילה את המכירות ב-13% ע"י הסדר שהיא מייצרת לסוכן המכירות.

מחקרים הראו ש76% מאנשי המכירות שוכחים לחזור לכ-25% מהלקוחות הפוטנציאליים או לחלופין לשכוח את השיחה האחרונה והפרטים בה מה שמסייע בצורה וודאית להצלחת המכירה. המערכת מאפשר לאיש המכירות לתעד בצורה מסודרת להפליא את היומן שלו ואת שיחת הטלפון האחרונה עם הלקוח, לציין אלו גורמים מעקבים את העסקה ולמתי תואמה פגישה או שיחה נוספת עם הלקוח .

לסיכום:

מערכת ניהול המכירות מבית SAP מאפשרת לכם לנהל את המכירות ומערך המכירות בצורה חכמה יותר מכל מקום ובכל זמן.

לפרטים נוספים לחצו כאן >> אני רוצה למכור יותר חכם מכל מקום

 

מעוניין להתנסות במערכת?

השאר פרטיך ונציג מומחה יחזור אליך עם פרטים ב 24 שעות הקרובות