איך להטמיע מערכת SAP C4C בחברה באופן אופטימלי

תמונת נושא עבור איך להטמיע מערכת SAP C4C בחברה באופן אופטימלי

מערכת SAP C4C היא כלי ארגוני רב עוצמה המהווה חלק חשוב בשלל תהליכי קבלת החלטות, תהליכי עבודה ותפעול שוטף. בפרט, היא שימושית ביותר לכל בעלי התפקידים בארגון ולשלל תהליכים בו: החל מהזמנת דיו למדפסת ונייר צילום, המשך בהנפקת תלושי משכורת לעובדים וכלה בשיפור קבלת ההחלטות של קודקודי החברה בהתאם לתמונת המצב המעודכנת ביותר על בסיס נתוני אמת מכל מחלקות החברה.

הטמעת מערכת שכזו בארגון שאינו מכיר את SAP C4C היא אמנם משתלמת ויחסית פשוטה, אולם עדיין מחייבת תכנון של זמן, תקציב ומשאבים אחרים. זאת משום שיהיה תחום העיסוק של החברה אשר יהיה, סביר להניח שלמידת אופן השימוש והיישום במערכת ידרשו תקופת הסתגלות קצרה. איך עושים את זה באופן הפשוט והיעיל ביותר האפשרי?

  • ראשית יש להודיע לכלל העובדים בחברה כי הטמעת המערכת הינה החלטת הנהלה ולבצע תיאום ציפיות באשר לשלבים הצפויים בתהליך. כך כולם יהיו פתוחים יותר לקבלת השינויים וידעו לקראת מה הם הולכים.
  • בזמן התכנון כדאי לנסות לחלק את תהליך ההטמעה לשלבים. זאת משום שאם החברה אינה בשלה לבצע את התהליך כולו בבת אחת, יתכן והדרך הנכונה יותר תהיה לעשות זאת בצעדים קטנים יותר. ואם זה המצב, יש לתכנן את השלבים הקריטיים לעומת אלה שאינם קריטיים, וכמובן לתכנן את הסדר שלהם.
  • בסיום תהליך הטמעת המערכת בכלל המחלקות בחברה יש לאסוף מספר משתמשי מפתח בחברה וללמד אותם את כל הידע הנדרש לשם תפעול המערכת בכל היבט רלוונטי, על מנת שהם יעבירו את הידע לחבריהם וכך תתאפשר לעובדי החברה עצמאות בעבודה עם המערכת.
  • מערכת SAP C4C מאפשרת התאמה אישית ומגוון של אפשרויות, אבל לפחות בתחילת תקופת ההסתגלות של העובדים מומלץ להיצמד לכלים שכבר מובנים בתוכה, ורק לאחר שיתרגלו לעבודה עם הכלים הקיימים – להרחיב את ארגז הכלים שלהם באמצעות שימוש יצירתי באפשרויות ההתאמה האישית.

יתרון חשוב של מערכת SAP הוא התאמתן של מערכות חדשות ומעודכנות למערכות הישנות והותיקות. כלומר, ברגע שההטמעה עברה בשלום פעם אחת בחברה, עדכון לגרסאות והאפשרויות החדשות של SAP יהיה הרבה יותר פשוט וקל.

מעוניין להתנסות במערכת?

השאר פרטיך ונציג מומחה יחזור אליך עם פרטים ב 24 שעות הקרובות

    דילוג לתוכן